Sportul(rile) preferat(e)

Aici se vorbeste despre sport: fotbal, tenis... si ce-o mai fi...
Avatar utilizator
Chris
Mesaje: 275
Membru din: 27 Aug 2010, 10:55

Sportul(rile) preferat(e)

Mesaj de Chris » 21 Oct 2010, 13:37

Te asteptam sa deschizi balul, administrator! ;) Uimeste-ne! :-? Tinand cont ca exista si alte sporturi, poate ar trebui schimbat Coltul microbistului cu Coltul iubitorilor de sport.
Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 266
Membru din: 12 Aug 2010, 09:12
Contact:

Re: Sportul(rile) preferat(e)

Mesaj de admin » 21 Oct 2010, 13:47

yeeee, da! imi suna mai bine asa!!! multumesc! >:D<

Pai daca-i asa, imi place si mie sa joc tenis, volei si ping-pong.

...dar microbist nu sunt.

Buna ideea. O sa modific categoria. :)
Avatar utilizator
Chris
Mesaje: 275
Membru din: 27 Aug 2010, 10:55

Re: Sportul(rile) preferat(e)

Mesaj de Chris » 21 Oct 2010, 21:07

:)) M-ai facut praf!!! =)) Eu sunt bun la Aruncarea cu privirea, am fost selectionat la lotul de atletism la proba Fuga de raspundere, pe vremuri eram amator si de Halbere. Acum nu mai sunt fiindca am trecut la o categorie superioara - horinca din Maramu'.
Acum sa trecem la lucruri serioase. Microbii... sunt cei care privesc fenomenul, nu cei care il practica. Mie imi plac o multitudine de sporturi - atletism, automobilism, handbal, fotbal, rugby, gimnastica, sumo, snooker, hochei, tenis de masa, tenis de camp, polo, natatie, canotaj, kaiac-canoe, etc. Cred ca mi-ar lua mai putin timp daca as spune sporturile care nu ma atrag - sporturile de iarna (in general).
La ora actuala privesc mult mai detasat si mai rar fenomenul sportiv decat o faceam cu ani in urma. Incerc sa evoluez d.p.d.v. spiritual, iar competitia nu face altceva decat sa te traga inapoi pe scara evolutiei. In zilele urmatoare o sa incarc prezentarea unor oameni deosebiti din Franta, o prezentare in care textul este 99% pe gustul meu. Primul citat este - Sunt de acord ca la baza sistemului nostru sa fie competitia, chiar daca imi dau seama ca aceasta genereaza frustrari si manie pentru multi dintre cei care sunt invinsi. Al doilea citat - Sunt de acord sa fiu umilit sau sa fiu exploatat cu conditia ca sa mi se permita, si mie la randul meu, sa-l umilesc si sa-l exploatez pe oricare altul care ocupa un loc inferior pe scara piramidei sociale. In total sunt 33 de astfel de citate. Din punctul meu de vedere este superba.
Avatar utilizator
no name
Mesaje: 93
Membru din: 24 Mai 2011, 12:07

Re: Sportul(rile) preferat(e)

Mesaj de no name » 25 Mai 2011, 23:18

is anybody happy tonight around here? :)
Avatar utilizator
Chris
Mesaje: 275
Membru din: 27 Aug 2010, 10:55

Re: Sportul(rile) preferat(e)

Mesaj de Chris » 26 Mai 2011, 11:19

Doar vreo 4-5 milioane!
Avatar utilizator
no name
Mesaje: 93
Membru din: 24 Mai 2011, 12:07

Re: Sportul(rile) preferat(e)

Mesaj de no name » 26 Mai 2011, 12:01

Numai atat?!! :)
Scrie răspuns