Trimiterea de felicitari

Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 266
Membru din: 12 Aug 2010, 09:12
Contact:

Trimiterea de felicitari

Mesaj de admin » 14 Sep 2010, 10:06

Din cate am observat, o functionalitate destul de folosita a site-ului este trimiterea de felictari.

Mi-a venit o idee de imbunatatire, care cred ca este utila.

Sa presupunem urmatorul lucru: duminica viitoare este ziua cuiva caruia vreau sa-i trimit o felicitare de ziua lui? Din pacate insa, eu duminica nu voi avea acces la internet. In acest moment, ca utilizator al site-ului am doua posibilitati: sa-i trimit acum felicitarea sau sa i-o trimit cu cateva zile intarziere.

Ce credeti? Nu ar fi bine sa ai posibilitatea sa programezi trimitea felicitarilor? Practic, in loc de un singur buton "Trimite", ar fi doua butoane "Trimite acum" si "Programeaza". Cand vei apasa pe perogrameaza ti se va cere data cand sa fie trimisa.

Merita implementata aceasta functionalitate? Astept parerile voastre.

PS. Personal, consider ca sunt bucurii mult mai mari decat sa stiu ca cineva imi trimite felicitari programate cu jumate de an inainte. :)) Dar ce mie nu-mi place, altuia ii place! Poate...
Cristina G.
Mesaje: 16
Membru din: 27 Aug 2010, 00:43

Re: Trimiterea de felicitari

Mesaj de Cristina G. » 16 Sep 2010, 20:36

Admin, ideea ta este excelenta.Si de ce sa nu fie o bucurie,chiar daca programarea este si cu o jumatate de an inainte.Uneori o astfel de bucurie valoreaza mult mai mult decat ceva "material". =D>
Andonia
Mesaje: 19
Membru din: 08 Sep 2010, 11:21

Re: Trimiterea de felicitari

Mesaj de Andonia » 20 Sep 2010, 23:03

Primesc prin posta electronica tot felul de ... email-uri, printre care si mici filmulete haioase. Pentru descretit fruntile in aceasta perioada delicata, ar prinde bine, zic eu...
Nu stiu cum sa le atasez, pentru ca nu vad optiunea respectiva. Daca propunerea mea se poate aplica si se doreste, cu mare drag va trimit ceea ce am si poate se alatura si altii...

Ideea cu setarea timpului de trimitere a felicitarii e foarte utila, am folosit-o pe un alt site si mi-a prins foarte bine.
Succes!
Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 266
Membru din: 12 Aug 2010, 09:12
Contact:

Re: Trimiterea de felicitari

Mesaj de admin » 27 Sep 2010, 09:35

Am implementat si aceasta functionalitate. Cadou de 27 septembrie. :D

La trimiterea de felicitari veti observa ca a aparut un camp in plus: "Trimite pe data de". Daca acea data se completeaza cu data de azi sau una mai mica atunci felicitarea va fi trimisa in momentul cand dai click pe "Trimite". Daca data se completeaza cu data mai mare de data de azi, felicitarea va fi trimisa pe data respectiva.

Nu-i mare filosofie. Speram sa fie utila aceasta functionalitate.
Andonia
Mesaje: 19
Membru din: 08 Sep 2010, 11:21

Re: Trimiterea de felicitari

Mesaj de Andonia » 27 Sep 2010, 12:23

Multumim!!! :-bd
Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 266
Membru din: 12 Aug 2010, 09:12
Contact:

Re: Trimiterea de felicitari

Mesaj de admin » 27 Sep 2010, 13:35

Ma mai gandesc la o imbunatatire: ar fi util sa se poata trimite aceeasi felicitare la mai multi prieteni deodata? Ce credeti?
Andonia
Mesaje: 19
Membru din: 08 Sep 2010, 11:21

Re: Trimiterea de felicitari

Mesaj de Andonia » 27 Sep 2010, 17:45

Se castiga timp daca se poate implementa si ideea asta. In special, pentru marile sarbatori din timpul anului, cand sunt multe persoane in lista de contacte. Si, daca s-ar putea vedea ca felicitarea a fost "deschisa", cu atat mai mult. ( O confirmare ca nu s-a ratacit pe drum...) :)
Sa aveti spor!!!
Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 266
Membru din: 12 Aug 2010, 09:12
Contact:

Re: Trimiterea de felicitari

Mesaj de admin » 27 Sep 2010, 18:48

o, da! asta ar fi chiar fain! sa fii anuntat pe email cand felicitarea a fost vizualizata. Sau ar fi o alta metoda, Andonia?
Andonia
Mesaje: 19
Membru din: 08 Sep 2010, 11:21

Re: Trimiterea de felicitari

Mesaj de Andonia » 27 Sep 2010, 19:41

Da, ai intuit foarte bine, admin. Confirmare automata prin email cand este deschisa felicitarea.
V-am dat de lucru... :)
Mult spor in ceea ce faceti!!!
Scrie răspuns