Modificare categorii

Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 266
Membru din: 12 Aug 2010, 09:12
Contact:

Modificare categorii

Mesaj de admin » 21 Oct 2010, 11:04

Cautand ceva pps-uri despre muzica, mi-am dat seama ca mi-e destul de greu sa le regasesc pentru ca sunt amestecate cu cele de pictura care sunt si ele numeroase.

As vrea sa fac ceva modificari, la categorii, mai precis am in vedere categoriile:
- "Arta, Pictura, Muzica",
- "Maxime, Cugetari", "
- "Sfaturi, Invataturi"

Prima categorie as imparti-o in doua: "Arta, Pictura" si "Muzica" urmand sa selectez pps-urile despre muzica in categoria "Muzica".

Celelealte doua le-as uni intr-una singura: "sfaturi, cugetari".

Ce spuneti? Aveti sugestii cum sa se numeasca noua categorie de muzica? Sau este bine asa, simplu "muzica"?
Avatar utilizator
Chris
Mesaje: 275
Membru din: 27 Aug 2010, 10:55

Re: Modificare categorii

Mesaj de Chris » 21 Oct 2010, 13:31

Chiar am fost mai mult decat :-O de faptul ca nu exista o categorie intitulata Muzica. Apoi cand am vazut ca este 3 in 1 (Arta, Pictura, Muzica) si acolo intra 95% arta si pictura, multa arta si pictura, extraordinar de multa arta si pictura, fantastic de multa arta si pictura... Sa mai continui? Muzica este o categorie care are foarte multe creatii in randul vorbitorilor de limba franceza. \m/
Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 266
Membru din: 12 Aug 2010, 09:12
Contact:

Re: Modificare categorii

Mesaj de admin » 21 Oct 2010, 13:50

Zici deci, ca ideea separarii este binevenita, da? Oh, o sa trebuiasca sa verific manual cele vreo 400 de prezentari sa vad care unde le punem. :))
Nu-i nimic. Vreau doar sa fie ok. Sa nu fac geaba.
Avatar utilizator
Chris
Mesaje: 275
Membru din: 27 Aug 2010, 10:55

Re: Modificare categorii

Mesaj de Chris » 21 Oct 2010, 17:39

Nu te speria ca nu o faci pe gratis... :)) Te rugam frumos... =))
Toate pps-urile unde scrie Chris poti sa le trimiti fara nici o grija, deoarece nu-mi aduc aminte sa fi trimis arta sau pictura in acea categorie.
Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 266
Membru din: 12 Aug 2010, 09:12
Contact:

Re: Modificare categorii

Mesaj de admin » 22 Oct 2010, 09:11

Avatar utilizator
Chris
Mesaje: 275
Membru din: 27 Aug 2010, 10:55

Re: Modificare categorii

Mesaj de Chris » 22 Oct 2010, 10:46

Am aruncat o privire si am constatat ca Piscina frumoasa si Maiestrie origami fac parte din categoria Arte, pictura.
Din Arte, pictura ar trebui sa muti la Muzica, artisti urmatoarele: A love so beautiful, Alexander Rybak, Anul Nou cu Engelbert Humperdinck, Avril Lavigne, Buna seara iubite, Canciones italianas, Carmen - Opera de G. Bizet, Cei care pleaca - Ginette Reno, Chris Isaak, Ernesto Cortazar, Ernesto Lecuona, Izvorul iubirii Gabriel Dorobantu, Jovens Talentos Musicais da Romania, La vie en rose, Lasa-mi toamna pomii verzi, Lazy days, Leonard Cohen, Mozart, Nana Mouskouri, Nu te asteptam decat pe tine - Garou, Piano, Stevie Wonder, Talent romanesc Cristina Maria Craciun, The divine music of Bach, The Kelly family, Trio Grigoriu, Valsas de Chopin, Young talents from Romania - Bogdan Uta, Young talents from Romania - Ionut Cirstea, Zucchero.
Aceasta lista este facuta in urma citirii titlurilor prezentarilor si deci nu stiu daca este foarte exacta.
Ultima precizare - de ce mai apare Muzica la categoria Arte, Pictura?
Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 266
Membru din: 12 Aug 2010, 09:12
Contact:

Re: Modificare categorii

Mesaj de admin » 22 Oct 2010, 11:05

Multumesc mult pentru ajutor. :) Chiar acum nu pot sa mut prezentarile, da rimi este de un real folos ca te-ai uitat si tu peste ele.

Raspuns la ultima precizare: Din greseala! :)) Modific acum. ms.
Scrie răspuns